Понедельник, 21.01.2019, 06:52


Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Главное меню

Главная

Гороскоп
Детские стихи
Женская жизнь
Киевский регион
Киномир
Криминал
Кулинария
Медицина
Здоровье
Музыка и шоубизнес
Наука и образование
Нежин
Обуховские новости
Полезно знать
Происшествия
Психология
Политика и другое
Развлечения
Спорт
Тесты, программы
Технологии
Техника
Экономика
Это интересно
Юмор
Видео

Визитка сайта

Каталог файлов

Каталог статей

Блог

Фотоальбомы

Форум

Гостевая книга

Каталог сайтов

Обратная связь

 
Информеры

Погода в Обухове на неделю


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0Рейтинг@Mail.ru
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

 
Отправка SMS
Отправить SMS бесплатно
 
Архив записей
 
 
Главная » 2014 » Июнь » 13 » Вертіївські медики «вертяться» як можуть
Вертіївські медики «вертяться» як можуть
20:55

Справа Богатирьової живе й квітне. Нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров’я України успішно продовжує реорганізацію медичної галузі, розпочату попереднім міністром та спрямовану на знищення медицини. Саме до таких невтішних висновків прийшли у Вертіївській лікарській амбулаторії сімейної медицини (Ніжинський район).

Вертіївська лікарська амбулаторія сімейної медицини до 2011 року фінансувалася з бюджету Вертіївської сільської ради. Територія сільради велика: включає 10 населених пунктів, а тому могла своїми грішми утримувати медичний заклад.

 За словами Світлани Сардак, завідувача Вертіївської амбулаторії, у ті часи коштом сільради були відремонтовані лабораторія закладу та стоматологічний кабінет, безперебійно і в погрібному обсязі фінансувалися закупівлі медикаментів, пального тощо. Не було жодних проблем і зі своєчасною виплатою зарплати працівникам амбулаторії.

 Проблеми з’явилися, коли у 2011 році заклад був переданий на баланс Ніжинської районної лікарні. Гроші почали доходити до Вертіївки не тільки із запізненням, але й у значно меншій від потреб кількості. Складнощі утримання медзакладу лягли на плечі працівників амбулаторії. Наприклад, своїми силами, грішми та кмітливістю вдалося частково відновити водопостачання, припинене через порив труби у підвалі. Вер-тіївські «кулібіни» врізалися непо-шкодженою частиною «холодної» труби у «гарячу», чим відновили водопостачання у частині амбулаторії та «висушили» підвальну підлогу. Проте води немає у терапевтичному кабінеті та у лабораторії - там, де вона у першу чергу потрібна. Відновити її однією лиш кмітливістю вже не вдалося.

 Поточний рік Вертіївська амбулаторія зустріла вже у новому підпорядкуванні. Після чергового етапу реорганізації вона із районної лікарні перейшла на баланс комунального закладу «Ніжинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Ніжинської районної ради. Цей заклад, (його називають «Лосинівський центр» - за місцем розташування в селищі Лосинівка) включає 20 фельдшерсько-акушерських пунктів та 4 амбулаторії, у тому числі й Вертіївську.

 Як часто буває при зміні підпорядкування, Вертіївська амбулаторія зіткнулася із фінансовими непорозуміннями. її завідувач Світлана Сардак повідомляє, що районна лікарня передала їх Лосинівському центру з боргами. Тому станом на 1 січня 2014 року у них не було коштів навіть на опалення приміщення амбулаторії.

 Наразі амбулаторія, як і інші ФАПи і амбулаторії Лосинівського центру, фінансуються лише на 30%. Цього, за словами пані Сардак, вистачає тільки на заробітну плату медперсоналу. Ні копійки більше. Скажімо, пального на півроку було виділено лише 70 літрів. А лише у травні доводилося виїжджати понад 160 разів.

 Та й виїзди доводиться робити на свій ризик. Страховка на сучасну карету швидкої допомоги, яку вертіївці отримали у подарунок від італійських друзів, закінчилася ще у квітні, на другу медичну машину - закінчилася

 7 червня. За словами водія Вертіївської амбулаторії, його колегу з Крут ДАІшники оштрафували на 750 гривень за прострочену страховку. Тому й вертіївець, виїжджаючи на виклик, думає: чи не буде це для нього надто дорого? - їхати чи не їхати на виклик, може вирішити водій, - говорить пані Сардак. - І ми його зрозуміємо, якщо відмовиться.

Звичайно, що в таких фінансових умовах не йдеться про заміну трухлої труби у підвалі чи даху на котельній, через стан якого раптово можуть вийти з ладу котли, политі дощем.

 Звісно, що немає і медикаментів. Світлана Сардак запевняє, що першу невідкладну допомогу в її закладі нададуть будь-кому: необхідне для цього працівники закуповують за власний рахунок. Все інше - виключно за рахунок хворого.

 - Що було б, аби нас фінансували на 100%? - ставить собі питання завідувач. - Почекайте, спробую уявити, як це...

 За и словами, в такому разі хворому все одно потрібно було б платити за лікування, але багато послуг та процедур були б для нього безкоштовними.

 - І вата, і спирт у нас були б, - мріє пані Сардак. -1 при гіпертонічному кризі ми б кололи хворому 5-6 потрібних препаратів, а на 2-3, як зараз. Та й апаратуру необхідну придбали б.

 Нині заклад забезпечений інгалятором, кардіографом, ультразвуком, які були йому подаровані кимось із народних обранців напередодні президентських виборів 2004 року, є фізіотерапевтичний кабінет та відділення денного стаціонару. В амбулаторії працюють терапевт, сімейний лікар, два стоматологи. Можуть лікувати гострий гастрит, бронхіт, гіпертонічний криз тощо.

 Щодо втілення практики сімейної медицини, то, на думку Світлани Сардак, яка сама з 2006 року є сімейним лікарем, це, звичайно ж, добре починання. Сімейний лікар слідкує за пацієнтом від самого його народження. Щоправда, лише в разі, якщо «ескулап» буде постійно працювати на своєму місці десятки років. Такий лікар досконало б знав медичні історії місцевих жителів і «на місці» б лікував частину пацієнтів, не обтяжуючи районну лікарню.

 А роботи в останніх, зважаючи на плани реорганізації медзакпадів, помітно збільшиться, і вовтузитися з не-життю їм буде ніколи. Як, наприклад, начальнику відділу по боротьбі з бандитизмом Глебу Жеглову (к/ф «Место встречи изменить нельзя») з пожежами: він вбивць шукає, а все інше, якщо воно з ними не пов’язане, має бути вирішене на «початковому» рівні.

 Саме тому без направлення сімейного лікаря ніхто у райлікарні хворого не прийме. Окрім гардеробника, звісно.

 А сімейний дає направлення, тільки якщо сам не може лікувати (діагностувати) пацієнта. На папері це нібито добре. А на практиці? Адже чимало люду звертається до лікаря, коли вже вкрай «допече». Тоді важлива кожна година і не час «вештатися» по кабінетах, дотримуючись бюрократичної процедури з «дозволом» від сімейного лікаря.

 Стосовно реорганізації, то, за даними пані Сардак, замість міських та районних лікарень у Ніжині, Носівці та Прилуках, планується створити один медичний центр у Ніжині. Та й у ньому будуть робити лише екстрені операції, а для планової операції доведеться їхати в обласний центр. І тоді дуже багато залежатиме від швидкості та правильності роботи лікарів на місцях, у першу чергу сімейних.

 А їм навіть зарплату вчасно не платять. Скажімо, станом на 5 червня у Вертіївській амбулаторії ще не отримали травневого авансу, який мали б витрачати з 18 травня. Це незважаючи не те, що зарплатна відомість амбулаторії була скорочена внаслідок ліквідації посади головного лікаря. Відтоді його обов’язки лягли на плечі Світлани Сардак, яку, як і всюди по амбулаторіях, навантажили завідувати відділенням. За це їй доплачують 500 гривень до зарплати сімейного лікаря. Вона, завдяки багаторічному медичному стажу, складає близько 2300 гривень.

 - А не сім тисяч, як написала одна з комунальних газет, - згадує пані Сардак. - І мене ще змушують її передплачувати...

 Доводиться передплачувати. За словами завідувачки, працівників Вертіївської амбулаторії зобов’язують передплатити як обласну комунальну газету, так і ніжинську. Хочеш - не хочеш...

 І зобов’язують ті люди, які не лише катастрофічно недофінансовують амбулаторію, а й не дають їй самій заробити для себе хоч якісь гроші. Так, за словами працівників, розташовані на його території кілька приміщень районною радою здаються в оренду і вона ж забирає собі усю до копійки орендну плату. Скажімо, в одному з приміщень амбулаторії чиновники розмістили... автомагазин. Практично на порозі медзакладу. А поруч у дворі, в старій будівлі амбулаторії... ритуальні послуги. Неначе з амбулаторії - прямий шлях за вінками й пам’ятниками...

Семен Сокира, "Чернігівщина" №24 (476) від 12 червня 2014

Категория: Нежин | Просмотров: 357 | Добавил: ayverso | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
avatar
Copyright Ayverso© 2019
Поиск
Поиск на сайте


1

Категории
Детские стихи [9]
Кулинария [256]
Спорт [357]
Музыка и шоубизнес [367]
Наука и образование [983]
Технологии [508]
Это интересно [1150]
Здоровье [130]
Юмор [56]
Полезно знать [741]
Политика и другое [553]
Гороскоп [51]
Киномир [141]
Криминал [2]
Происшествия [356]
Экономика [481]
Женская жизнь [415]
Медицина [660]
Киевский регион [412]
Психология [169]
Развлечения [26]
Обуховские новости [278]
Тесты, программы [284]
Техника [156]
Нежин [74]
Календарь
«  Июнь 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Ссылки

Обухівський РВК
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Обухівський НВК №1 ім. А.С.Малишка
НВК "СЗОШ-ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. А. С. Малишка"
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова

Обухівський медколедж
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки
Інформаційний портал Обухова
Інформаційний портал Обухова
Форум
Форум "Бард”
Дитячий садочок
Дитячий садочок "Зірочка”
ДНЗ
Дитячий садок «Рушничок»
Парк
Парк "Київська Русь”
Ресторан
Ресторан "Зелена гора”