У більшості жінок після пологів залишаються шви, які вимагають особливого догляду. Залежно від місця їх розташування та обставин, які їх викликали, шви діляться на кілька видів. При природних пологах є ризик отримати розрив шийки матки, стінок піхви, промежини або хірургічне розсічення промежини.
При розриві матки накладається шов, який не вимагає спеціального догляду і не доставляє особливого дискомфорту. Процес накладення шва навіть не вимагає анестезії, так як він накладається відразу після пологів, коли матка менш чутлива до болю. До того ж, використовується біологічний матеріал (кетгут), який самостійно розсмоктується після певного часу.
Шви так само накладаються при розриві стінок піхви з використанням місцевої анестезії, так як ця процедурі вже більше хвороблива. Шов накладається з біологічного матеріалу, і не вимагають особливого догляду. У деяких випадках можуть зберігатися хворобливі відчуття протягом декількох днів після пологів.
Іноді при пологах виникає звичайний або хірургічний розрив промежини. Хірургічне втручання проводиться з метою полегшити прохідність головки малюка через родові шляхи. Воно проводиться в тому випадку, коли пологи були швидкими або передчасними, або коли були деякі анатомічні особливості промежини - нееластичні тканини або рубці від попередніх пологів.
У будь-якому випадку, при розрізі промежини лікар обов'язково застосовує місцеву анестезію - новокаїн або лідокаїн. Загоєння шва від розриву промежини зазвичай проходить більш болісно і довго, ніж при розрізі промежини. Всього можна виділити три ступеня складності розриву промежини, залежно від яких накладаються різні типи швів.
В окремих випадках накладаються шви з штучних матеріалів - капрону або шовку, які просочуються антибіотиками. Коли розріз промежини рівний, то лікар накладає косметичний шов - не такий помітний і дуже тонкий. Крім цього, медики по можливості намагаються зшити м'язи і шкіру одним швом.
Шви на промежині вимагають особливого догляду, що включає щоденні гігієнічні процедури інтимних місць. Рекомендується використовувати прокладки, які необхідно міняти кожні 2 години. Після кожного походу в туалет слід промивати статеві органи розчином марганцівки або простий теплою водою.
Після хірургічного втручання з накладення швів, необхідно дотримуватися максимальний спокій і намагатися менше вставати з ліжка. Слід зазначити, що приймати сидяче положення можна тільки через 10 днів, після накладення швів. Крім цього, рекомендується виключити з раціону харчування ті продукти, які мають проносний ефект.
У тому випадку, коли шви були накладені з матеріалу, який сам не розсмоктується, лікар їх зніме через тиждень після появи дитини. Жінка для цього повинна звернутися в жіночу консультацію, де зроблять необхідну процедуру без знеболювання.
Джерело
|