Жінки з цим кольором очей настільки енергійні і темпераментні, що часом хочеться наслідувати приклад Козьми Пруткова і порекомендувати їм «Заткнути фонтан, щоб дати відпочити і фонтану». Фліртувати для них також природно, як дихати. Вони люблять грітися в променях уваги оточуючих, все їхнє життя — головна роль у п’єсі, яка буде поставлена лише одного разу. Ці жінки прагнуть до влади, вони агресивні, заповзятливі й азартні. Легко ображаються і також легко ці образи забувають. Тих, хто знаходиться поруч з ними, іноді переслідує відчуття, що вони живуть на пороховій бочці.
Світло-карі (горіхові) очі
У жінок з цим кольором очей мало спільного з тими, чия райдужка більш темна. Вони куди як більш сором’язливі, замкнуті і ранимі. Типовий стан такої особи — це роздуми про те, що було б або могло бути. Їй подобається сам процес мрій — до результату, вираженого в будь-яких активних діях, може і не дійти. Такі риси характеру, як приземленість, «підвищена хазяйновитість» або прагматизм зустрічаються у цього типу «кареглазок» досить рідко. Їх схильність до ліні — справжній двигун прогресу.
Блакитні очі
Жінки з блакитними очима настільки мрійливі і романтичні, що якщо в їхньому житті не вистачає справжніх почуттів та емоцій, вони цілком здатні їх придумати. Проте яскраво виражена сентиментальність не є перешкодою для численних романів і легковажних інтрижок. Зустріти кохання всього свого життя їм вдається далеко не відразу. Вони дуже вразливі, їх легко образити чи роздратувати, набагато складніше заслужити прощення.
Сині очі
Синьоокі жінки чарівні і чуттєві, вони здатні на сильні почуття, якщо закохуються, то без роздумів кидаються в любов як у вир — з головою. Втім, тих, хто не припав їм до душі, вони будуть ненавидіти настільки ж сильно. Однак одними негативними емоціями вони навряд чи обмежаться, і неодмінно перейдуть до якихось «бойових» дій. Вони люблять посперечатися і нерідко в пориві пристрасті готові лізти на рожен, щоб довести свою правоту. Конфлікти — їх стихія, в них вони відчувають себе як риба у воді. «Синьоочки» дуже суб’єктивні, тому що, в першу чергу, керуються своїми симпатіями і антипатіями, а не голосом розуму.