В Обухові відбулося святкування Масляної. Цього разу ця подія розпочалася 13 березня о 12.00 на площі перед районним центром культури і дозвілля (РЦКіД), що на Піщаній.
Всі обухівчани та гості міста могли стати свідками красивого театралізованого обрядового дійства, яке влаштували талановиті артисти та колективи з нашого міста. Поряд з ним проходила виставка виробів майстрів народної творчості. Кожен охочий міг придбати собі виріб на свій смак. А вибрати дійсно було що.
Зовсім поруч можна було придбати свіжі та уже готові мясні вироби. А кожен малюк міг прийняти участь у майстер-класі з приготування млинців.
А поласувати самими млинцями можна було у ятці від благодійної організації "Київська Русь".
Надзвичайно цікавим було театралізоване дійство. І хоча на вулиці було досить холодно, артисти радісно ділилися своїми емоціями з глядачами.
***
Свято Масляної починається 7 березня і тривало цілий тиждень, до 13 березня. Ще одна назва Масляної — Сирна седмиця, так як в ці дні, православні готуються до Великого посту, який починається після Масниці.
Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи, тоді поклонялися Сонцю. Свято, за традицією, відзначалося в період весняного рівнодення. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася. Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час, так як Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.
Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з язичницької культури. Це смачне і неймовірно ситне свято триває цілий тиждень, яке передує настанню Великого посту. Сьогодні Масляна є одним з церковних свят і називається ще Мясопустним або Сирним тижнем.
Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана.
Одна з традицій Масляної — поїдання млинців та веселі гуляння. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. За повір’ям, чим яскравіше і цікавіше прожити масляний тиждень, тим щасливішим і багатшим буде рік.
Різноманітні рецепти млинців були таємницею кожної господині і передавалися через покоління. У кожної газдині були свої фірмові інгредієнти, але в основному, млинці пеклися на основі пшеничного, вівсяного або кукурудзяного борошна. У тісто додавали різні продукти: вершки, масло, яблука, ікру, гарбуз або картоплю.
Дякуємо організаторам за гарно проведений час!
Ознайомитися з фоторепортажем іншого автора можна за посиланнями нижче: