26 квітня 2018 року в м.Українка, біля меморіального каменю відбувся районний захід присвячений 32-річниці Чорнобильської трагедії.
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s11991090.jpg)
Ось уже 32 роки дзвони Чорнобиля стукають по наших серцях, змушуючи нас зупинитися й озирнутись в той страшний 1986-й… Саме цього року сталася найжахливіша катастрофа в Україні – вибух атомного реактора на Чорнобильській АЕС. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.
Цього теплого весняного дня в центрі мальовничого міста Українка зібралася юрба представників різних організацій та закладів для того, щоб нагадати про ті страшні події, що відбувалися 32 роки по тому, проте і нині вони несуть нестерпні страждання та біль у сім`ї багатьох українців.
***
До сьогоднішнього дня фахівці сперечаються про кількість жертв аварії. А взагалі лікарі говорять про лавиноподібне збільшення показників смертності серед населення, яке потрапило під вплив радіації: якщо у 1987 році кількість жертв сягала 2 тис., а в 1995 їх нараховувалось вже близько 37,5 тис. В основному це були люди з хворобами, про які в той час лікарі й не знали: тиреоїдит, гіпотиреоз, гіпертиреоїдизм.
У жителів забруднених районів, а також у всіх, хто брав участь в ліквідації наслідків аварії, виявили схильність до катаракти, серцево-судинних захворювань, зниження імунітету. Опріч того, було доведено, що опромінення невеликими дозами радіації може викликати тривожність та агресивність і впливає на психіку людей та, особливо, дітей.
І нині хворіють та помирають від наслідків трагедії багато жителів не лише України, а і всієї Європи.
***
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s78415148.jpg)
На заході були присутні студенти Обухівського медичного коледжу, учні ліцею та закладів освіти міста. Були також присутні головні лікарі І..Беліченко, Ю.Тимченко, заступник головного лікаря Н.Якубишина.
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s98882607.jpg)
Про біль тих часів говорили і самі ліквідатори: Володимир Бородін – голова спілки “Чорнобиль” Трипільської ТЕС; Василь Глущенко – голова ГО м. Українка “Чорнобиль – трагедія, подвиг – попередження!; Олександр Бритвин – голова спілки інвалідів Чорнобиля м. Українка.
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s39058262.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s57851070.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s92041555.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s45804470.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s09278190.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s91378976.jpg)
Про трагічні події висловилися голова Обухівської районної ради Костянтин Шушаков, заступник голови Обухівської районної державної адміністрації Олексій Мошковський, виконуюча обов’язки голови міста Українка Катерина Проценко.
На заході були присутні і представники ДСНС України у Київській області.
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s24542354.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s63570614.jpg)
![](http://obmedkol.at.ua/_nw/1/s45147515.jpg)
Хвилиною мовчання та покладанням квітів усі присутні вшанувавши пам’ять ліквідаторів, які віддали своє життя заради порятунку людства від пекельних викидів радіації.
А.П.Шевченко
Більше фото можна переглянути у Фотоальбомі
|