![](/_nw/116/s62688739.jpg)
1 червня 2018 року на площі перед районним центром культури і дозвілля м.Обухова було встановлено новий національний рекорд у номінації "Наймасовіший дитячий флеш-моб зі стрічками".
![](/_nw/116/s69257120.jpg)
Рекорд в якому брали участь 1012 дітей був зафіксований представницею Національного реєстру рекордів Ланою Вєтровою.
Автором ідеї проведення масового флеш-мобу є керівник зразкового ансамлю танцю "Фаворит" Обухівського міського будинку культури Юрій Олегович Стрембіцький.
На початку планувалося залучити до масового танцю близько 200-х дітей, саме вихованців ансамблю. Проте згодом ідею підтримали в керівництві міста. Міський голова О.М. Левченко дав дозвіл на залучення до тренувань дітей із навчально-виховних закладів міста. Тренування відбувалися протягом двох вечорів що передували дню встановлення рекорду.
Організувати таку кількість дітей, що є представниками різних закладів освіти цілого міста досить не просто. Але автору ідеї допомагали в організації керівники різних закладів, вчителі, вихователі, самі діти та їх батьки.
І тому в момент встановлення рекорду, в День захисту дітей свідками історичної події стали багаточисленні жителі міста, які знімали це дійство на свої гаджети та згодом ділилися побаченим у соціальних мережах.
Колориту події добавив одяг учасників - українські вишиванки. Посмішки на вустах дітей можна було спостерігати під час всього виконання танцю, а гармонійність їх дій заворожувало очі.
Ще довго будуть згадувати цю подію всі жителі нашого чудового містечка.
![](/_nw/116/s90927333.jpg)
Вручення сертифіката про рекорд Ю.Стрембіцькому
Тривалий час масові дійства не фіксувалися як національні чи світові рекорди. Проте згодом з`являються автори, які хочуть зафіксувати ту чи іншу визначну подію.
Автор відео: Олександр Довбиш
Довідка. Автором створення Національного реєстру рекордів в Україні став відомий спортивний журналіст, коментатор та телеведучий Валентин Щербачов. Починаючи з 10 жовтня 1989 року він очолив українську філію Всесоюзного Клубу Незвичайних рекордів. Тепер, хто б не реєстрував в Україні свій незвичайний рекорд, під сертифікатом, який засвідчує факт досягнення, завжди можна було знайти підпис Щербачова.
У 1989 році було вручено Сертифікат про рекорд капітану яхти «Ікар» Борису Немирову. Сім моряків під його керівництвом 9 вересня 1987 року стартували з Миколаєва і через 327 днів, обійшовши земну кулю, повернулися в порт приписки, ставши першими в СРСР яхтсменами, котрі здійснили навколосвітнє плавання на яхті.
1 жовтня 2010 року в інформаційному агентстві «УНІАН», відбулася прес-конференція, на якій Валентин Щербачов, Віталій Зорін та Владислав Рєзников - мандрівник і вчений - оголосили про перетворення проекту в Національний Реєстр Рекордів (НРР).
![](/_nw/116/s35488318.jpg)
Віталій Зорін, Олена Коваленко, Валентин Щербачов, Лана Вєтрова,Владислав Рєзніков
Коли надходить нова заявка на рекорд, хтось із п'ятьох в офісі Національного Реєстру Рекордів роздруковує її на принтері і йде до решти обговорювати її перспективність. Якщо вона визнається перспективною, то, знову-таки, хтось із п'ятьох їде на місце проведення рекорду, фіксує його і приймає рішення, гідний його автор (автори) чи ні отримати Сертифікат про рекорд.
1 травня 2015 року в Чернігові чи не вперше було встановлено національний рекорд. У дитячому флеш-мобі за думкою організаторів приймало участь близько 2-х тисяч дітей. Проте офіційно зафіксована участь 580 юних виконавців.
908 учасників приймали участь у іншому флеш-мобі у м.Кропивницький (29.04.2017 р)
Організатор дійства Олександра Ткаченко
Використано фото та відеоматеріали: Фаворит, Yanina Derkach, 5 канал, Канал Кировоград, ТСН, Олександр Довбиш, UpProduction фотосъемка и видеосъемка
А.Шевченко
|