Вторник, 25.06.2024, 06:01


Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Главное меню

Главная

Гороскоп
Детские стихи
Женская жизнь
Киевский регион
Киномир
Криминал
Кулинария
Медицина
Здоровье
Музыка и шоубизнес
Наука и образование
Нежин
Обуховские новости
Полезно знать
Происшествия
Психология
Политика и другое
Развлечения
Спорт
Тесты, программы
Технологии
Техника
Экономика
Это интересно
Юмор
Видео

Визитка сайта

Каталог файлов

Каталог статей

Блог

Фотоальбомы

Форум

Гостевая книга

Каталог сайтов

Обратная связь

 
Информеры

Погода в Обухове на неделю


Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0Рейтинг@Mail.ru
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов

 
Отправка SMS
Отправить SMS бесплатно
 
Архив записей
 
 
Главная » 2018 » Август » 19 » Як діяти, якщо дерево впало на автомобіль?
Як діяти, якщо дерево впало на автомобіль?
08:47

Якщо на Ваш автомобіль впало дерево і його пошкодило, швидше за все це сталось внаслідок неналежного виконання своїх службових обов’язків комунальним підприємством, яке обслуговує вказану територію чи ділянку де розміщені дерева.

Дерево впало на автомобіль

Які першочергові кроки власника транспортного засобу, якщо дерево впало на автомобіль:

1.Телефонуємо в поліцію

Після того, як Вами виявлено, що на Ваш автомобіль впало дерево – слід негайно зателефонувати в поліцію та повідомити про цей факт.

Важливо пам’ятати, що у разі, якщо дерево впало на автомобіль, який рухався, то це відповідно до п. 1.12 Закону N 1961-IV кваліфікуватиметься, як Дорожньо-транспортна пригода (ДТП), оскільки ДТП це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Тому, у разі падіння дерева на транспорний засіб під час руху, усі матеріали оформляються працівниками поліції у відповідності до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, зокрема працівники поліції мають право скласти ряд документів:

 • ПРОТОКОЛ про адміністративне правопорушення;
 • АКТ обстеження ділянки вулично-шляхової мережі;
 • ПОСТАНОВУ про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі;
 • СХЕМУ місця ДТП

Як правило, при падінні дерева на автомобіль під час руху, складається протокол за статтею 140 КУпАП – Порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт. Протокол складається відносно посадової особи, яка відповідає за утримання вищевказаного зеленого насадження.

Після цього вказаний протокол направляється до суду і суд вирішує чи притягнути вказану особу до відповідальності. За наслідками розгляду протоколу, суд виносить постанову.

На практиці може виникнути ситуація, коли суд звільнить посадову особу від відповідальності за вказаною статтею, у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, як наприклад, у цій справі.

Потрібно памятати, що склад правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП не включає в себе відповідальність за неналежне утримання об’єктів благоустрою, а саме зелених насаджень у парках.

Навіть якщо посадова особа не буде притягнута до адміністративної відповідальності це не означає, що Ви не зможете вимагати та отримати матеріальне відшкодування. Ви все одно маєте право на отримання компенсації, якщо доведете, що підприємство, яке зобов’язане утримувати зелені насадження – неналежним чином виконувало свої обов’язки

2. Телефонуємо на “гарячу лінію міста”

Після телефонного повідомлення в поліцію потрібно повідомити органи місцевого самоврядування. Якщо у Вашому місті є “гаряча лінія”, то Вам слід зателефонувати туди та повідомити про те, що сталось і обов’язково занотувати собі номер Вашого звернення. Також можна зателефонувати а районну адміністрацію, або сільську раду.

3. Фіксуємо докази падіння дерева на автомобіль

Як правило, коли власник транспортного засобу бачить картину, коли його транспортний засіб вщент розбито деревом, як впало – він не думає про те, що існує реальна можливість отримати компенсацію за пошкоджену машину.

Разом з тим, для того щоб істотно збільшити шанси на успіх у цьому нелегкому процесі, насамперед, необхідно забезпечити себе доказами. Доакзи потрібно збирати відразу на місці падіння дерева. Необхідно детально зняти на відео та сфотографувати сам стовбур дерева та його частини, які відвалились. Якщо дерево, яке впало – трухляве, або на ньому є сліди гниття, Вам слід змусити поліцію вилучити у якості речових доказів всі частини дерева уражені грибком чи гниллю. У подальшому це стане беззаперечним доказом того, що дерево було хворе та потребувало обрізки.

Якщо вилучити рештки дерева не вдасться – Вам слід обов’язково надати свої пояснення з цього приводу, в яких вказати стан деревини (трухляве, сухостій, гниле тощо) та у протоколі вказати пошкодження, які спричинені Вашому транспортному засобу.

При падінні дерева на автомобіль – обов’язково має бути складено АКТ-огляду місця події.

4. Встановлюємо відповідальну особу

Для того щоб встановити того, хто відповідатиме за заподіяну шкоду, потрібно з’ясувати чи відноситься дерево, яке впало, до об’єкту благоустрою, якщо так, то – до якого саме і хто за нього відповідає.

До об’єктів благоустрою населених пунктів належать:

1. території загального користування:

 • парки, рекреаційні зони, сади та майданчики;
 • пам’ятники культурної та історичної спадщини;
 • майдани, площі, бульвари,проспекти;
 • вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
 • пляжі;
 • кладовища;
 • інші території загального користування;

2. прибудинкові території;
3. території будівель та споруд інженерного захисту території;
4. території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Елементами благоустрою є:

 • покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів;
 • зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях);
 • будівлі та споруди збирання та вивезення відходів;
 • засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;
 • технічні засоби регулювання дорожнього руху;
 • будівлі і споруди системи інженерного захисту територій;
 • комплекси та об’єкти монументального мистецтва;
 • обладнання (елементи) дитячих, спортивних, господарчих, торговельних та інших майданчиків;
 • малі архітектурні форми;
 • громадські та пересувні вбиральні;
 • інші елементи благоустрою, визначені відповідними нормативно-правовими актами.

Таким чином, якщо дерево, яке впало, знаходиться біля або уздовж дороги, вулиці, в парку, сквері, на алеї чи бульварі, то таке дерево є елементом об’єкту благоустрою.

Використання об’єктів благоустрою

Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” об’єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів, інших вимог, передбачених законодавством.

Ще один документ, який може стати у пригоді це Інструкція з інвентаризації зелених насаджень у населених пунктах України.

Ця Інструкція є обов’язковою під час виконання робіт з інвентаризації всіх насаджень у межах населеного пункту. Відповідальними за проведення інвентаризації зелених насаджень, в межах повноважень, визначених законодавством, єоргани місцевого самоврядування, балансоутримувачі, власники чи користувачі земельних ділянок, підприємства, організації, установи, на території яких розташовані зелені насадження.

Отже, для встановлення відповідальної особи, яка буде компенсовувати завдані падінням дерева збитки, потрібно встановити на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження (дерева).

З цією метою, слід написати звернення, або запит до органу місцевого самоврядування, у якому обов’язково зазначити місце розташування дерева (можна прикласти фото).

Судова практика у справах з відшкодування шкоди заподіяної падінням дерева на транспортний засіб

З власної практики, адвокатського бюро, хочу поділитись досвідом

Дерево впало на автомобіль зі сторони парку Івана Франка у Львові на вулиці Листопадового Чину. Відповідно до ухвали Львівської міської ради парк імені Івана Франка переданий для використання та збереження Львівському комунальному підприємству “Зелений Львів”. Однак, як з’ясувалось в ході судового розгляду справи, ЛКП “Зелений Львів” не виконує своїх прямих функцій, щодо утримання та догляду зелених насаджень на об’єктах благоустрою.

Слід зазначити, що дорожньо-транспортна пригода під час якої дерево впало на автомобіль відбулась у темну пору доби. На момент падіння дерева швидкість вітру на момент ДТП становила 3 м/с, опади були, але незначні, таким чином, погодні умови не були причиною падіння дерева, що і було встановлено судом. Крім того, з’ясувалось, що Львівське комунальне підприємство “Зелений Львів” не має паспорту об’єкту благоустрою, а відтак, не веде обліку зрізаних та оброблених дерев за їх номерами в паспорті об’єкту.

Рішення суду щодо стягнення матеріальної шкоди заподіяної падінням дерева.

Якщо у Вас трапилась ситуація і Вам потрібна кваліфікована юридична допомога та зразок заяви про відшкодування шкоди заподіяної падінням дерева на транспортний засіб – звертайтесь!

Джерело

Категория: Полезно знать | Просмотров: 665 | Добавил: ayverso | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
avatar
Copyright Ayverso© 2024
Поиск
Поиск на сайте


1

Категории
Детские стихи [9]
Кулинария [259]
Спорт [358]
Музыка и шоубизнес [367]
Наука и образование [994]
Технологии [508]
Это интересно [1153]
Здоровье [134]
Юмор [56]
Полезно знать [750]
Политика и другое [554]
Гороскоп [51]
Киномир [141]
Криминал [2]
Происшествия [356]
Экономика [481]
Женская жизнь [417]
Медицина [665]
Киевский регион [412]
Психология [172]
Развлечения [26]
Обуховские новости [284]
Тесты, программы [284]
Техника [157]
Нежин [74]
Календарь
«  Август 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Поиск
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти Київської ОДА

Академія неперервної освіти

Освітній портал 'Педпреса'

Український центр оцінювання якості освіти України


Управління освіти Обухова

Управління освіти м.Обухова

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Підгірцівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Обухівський медколедж
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ cт.
Дерев`янська ЗОШ І-ІІ ст.
Офіційний сайт Обухова
Офіційний сайт Обухова
Обухівська РДА
Обухівська РДА
Офіційний сайт Українки
Офіційний сайт Українки

Освіта в Україні і за кордоном
Освіта в Україні і за кордоном
Філологічний експрес
Філологічний експрес
Освітній портал
Освітній портал
Євро освіта
ЄвроОсвіта